Kırmızı Kaliforniya Solucanlarının Beslenmesi

Kırmızı Kaliforniya Solucanlarının Beslenmesi

Kırmızı Kaliforniya Solucanlarının Beslenmesi

Solucanların vücut yapıları iç içe geçmiş iki boru gibidir. Dış boru vücudu kaplayan deri, iç boru ise sindirim sistemidir. Bu ikisi arasındaki boşluk ta sıvı ile doludur.

Ağızdan geçen lokma önce yemek borusunda ardından gırtlakta birikir. Daha sonra parça parça porsiyonlar halinde midye geçmektedir. Burada sindirilen besin ince ve kalın bağırsaklardan geçerek rektumdan çıkar. Sindirilip rektumdan çıkan besin ise küçük granül korpolitler şeklindedir. 

Korpolitler, toprağın yapısını düzenler, havalanmasını su tutma özelliğinin iyileşmesini, mekanik strese dayanaklılığının artması ve toprak yapısını düzenleyip verim arttırmasını sağlar. 

Bu özelliklerden başka korpolitler, çok çeşitli miktarda toprak mikro florlarının mikrobiyolojik aktivite merkezinde yer alır. Solucanların sindirim sistemi, topraktaki karbondioksit ve su miktarı artışını ölü hayvansal ve bitkisel hücreleri yok etmesini sağlayıp yenilenmesinde de yardımcı olur.

Doğadaki karbondioksitin ana kaynağı topraktır. Topraktan çıkan karbondioksit gazı atmosfere yükselirken yeşil yapraklar tarafından yakalanır ve güneş enerjisinin yardımıyla yeniden büyümekte olan bitkiye kazandırılır. 

Solucanlar ve toprağın mikrobiyolojik canlı topluluğu, toprağı ve yeşil bitki örtüsünü şekillendirir. Yeryüzündeki bütün canlıların sağlık ve refahını sağlayan temel canlı organizmasıdır.

ÜnceSol Organik Solucan Gübresi

üncesol

Bandırma Edincik'te 500 metrekare kapalı tesisimizde yetiştirilen kırmızı kaliforniya solucanı ile birlikte ürettiğimiz organik solucan gübresi satışını gerçekleştirmekteyiz.

Organik Solucan Gübresi Blog

  • 1

Organik Solucan Gübresi Siparişi

ÜnceSol Organik Solucan Gübresi Çiftliği

Sükyaz Mevkii Edincik Bandırma / Balıkesir

Destek : 0530 422 01 01

Destek : 0505 930 01 86

E-mail : info@uncesol.com