Kırmızı Kaliforniya Solucanlarında Üreme

Kırmızı Kaliforniya Solucanlarında Üreme

Kırmızı Kaliforniya Solucanlarında Üreme

Solucanlar çift cinsiyetlidirler fakat üremeleri için birbirleri ile çiftleşmeleri gerekir. Solucanlar ancak özel kozlar içinde ya da en uygun şartlarda 5-7 günde bir bıraktıkları yumurtalarla çoğalabilirler.

 

Kozalar, elastik oval şekle sahip limona benzeyen sarı renkli şeylerdir. Erginleştikçe kahverengiye dönüşürler. Kozanın çapı 2-4 mm arasındadır. Her bir kozanın içinde 1-21 adet yumurta bulunmaktadır. 

Kozadan çıkan yavruların uzunluğu 4-7 mm arasındadır. İnce iplik parçası gibilerdir ancak açık kırmızı renkteki sırt omurgalarıyla kolayca fark edilirler. Kozadan çıktıklarında 1mg olan yavru solucanlar hemen beslenmeye başlayarak 60 gün içerisinde 350-300 mg ağırlığına ulaşırlar. Cinsel erginliğe doğumdan 9-101 hafta sonra gelmektedirler. 5-6 ay içerisinde de ağırlıkları 1-2 grama çıkarak yetişkin birer solucan haline gelirler.

Yumurtlama zamanı yetişkin solucanlarda doğal, uygun yaz şartlarında 2,5-3 aydır. Mayıs başından temmuz sonuna kadar olan bu dönem boyunca her solucan 18-26 koza bırakabilmektedir. En iyi şartlarda kozalardaki yumurtalardan ortalama 3 yumurta yaşama şansı bulmaktadır.

 

ÜnceSol Organik Solucan Gübresi

üncesol

Bandırma Edincik'te 500 metrekare kapalı tesisimizde yetiştirilen kırmızı kaliforniya solucanı ile birlikte ürettiğimiz organik solucan gübresi satışını gerçekleştirmekteyiz.

Organik Solucan Gübresi Blog

  • 1

Organik Solucan Gübresi Siparişi

ÜnceSol Organik Solucan Gübresi Çiftliği

Sükyaz Mevkii Edincik Bandırma / Balıkesir

Destek : 0530 422 01 01

Destek : 0505 930 01 86

E-mail : info@uncesol.com