KIRMIZI KALİFORNİYA SOLUCANI

Kırmızı Kaliforniya Solucanı

Kırmızı Kaliforniya Solucanı

Lümboritsid ailesinin 8 türünden, halkalı solucan sınıfında olan bir toprak solucanıdır. Bu tür solucanların doğasındaki farklılıklar vücut yapıları ve ölçüleridir.

Kırmızı kaliforniya solucanı uzunlukları 60-1300 mm arasında değişir. Kalınlıkları en fazla 7,5 mm. dir. Öndeki baş tarafı kalın, güçlü, kaslı ve koyu turuncu renge sahiptir. Arka kuyruk tarafı ise daha ince ve zayıftır. Baş tarafının ucunda ağız, kuyruk sonunda ise sektum bulunmaktadır. 

Segment sayısı 80 ila 110 arasındadır. Baş segmenti epilobiktir. Vücudun ön tarafındaki segmentler ise daha büyük ve renkleri parlak kırmızı yada turuncuya yakın kırmızıdır. Segmentler arası pigmentsiz olduğundan dolayı özellikle kuyruk tarafı halkalı/çizgili görünür. Genç solucanlarda pigmentrasyon daha koyudur. 

Bütün vücudu boyunca solucanın hareket etmesini sağlayan ayakçıkları vardır. Her segmentte birbirine yakın 8 çift ayakçık bulunmaktadır. 

Yetişkin solucanlarda 24-32, segmentler arasında 7-9 sayıları arasında segment uzunluğunda kuşak şeklinde bir kalınlaşma vardır. Bu kalınlaşma yumurta kazasının oluşumu içindir. Vücudun karın kısmının ön tarafında 9-12 segmentler arasında çiftler halinde erkek ve dişi genital üreme organları deliği vardır. Erkeklik organı gözenekleri kıl gibi olup C harfi şeklinde büyükçe yastık şeklini oluştururlar. Dişilik organlarında ise sırt bölgesine yakın bulunmaktadır.

Solucanların bütün vücudu, glandüler ve kambiyal hücreler içeren şeffaf bir mukoz filmi olan epitelyumla kaplıdır. Bu, pürüzsüz bir cilt yüzeyi, kayganlık sağlar ve solucanın rahat etmesini temin eder.

 

Organik Solucan Gübresi Siparişi

ÜnceSol Organik Solucan Gübresi Çiftliği

Sükyaz Mevkii Edincik Bandırma / Balıkesir

Destek : 0530 422 01 01

Destek : 0505 930 01 86

E-mail : info@uncesol.com

ÜnceSol Organik Solucan Gübresi

üncesol

Bandırma Edincik'te 500 metrekare kapalı tesisimizde yetiştirilen kırmızı kaliforniya solucanı ile birlikte ürettiğimiz organik solucan gübresi satışını gerçekleştirmekteyiz.

Organik Solucan Gübresi Blog

  • 1

Organik Solucan Gübresi Siparişi

ÜnceSol Organik Solucan Gübresi Çiftliği

Sükyaz Mevkii Edincik Bandırma / Balıkesir

Destek : 0530 422 01 01

Destek : 0505 930 01 86

E-mail : info@uncesol.com